Кількість банкрутств серед фізосіб в Україні за п'ять років зросла удвічі

Економіка 3 дні тому 0
Чоловіки частіше стають банкрутами, ніж жінки: 54% проти 46%

343 українці подали на банкрутство за перші п'ять місяців 2024 року, що у 2,2 раза більше, ніж торік.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними «Опендатабот» із посиланням на дані Верховного Суду.

Загалом за п'ять років в Україні відкрито майже 2000 справ про банкрутство фізичних осіб. У 2019 році, коли процедура банкрутства для громадян стала доступною, було відкрито лише 22 справи. Відтоді їхня кількість постійно зростає: у 8,3 раза за 2020 рік та у 2,7 раза за 2021 рік.

Найбільш вразливою до банкрутства категорією є люди віком від 25 до 45 років, які становлять 58% банкрутів. Ще 38,3% банкрутів – це люди старше 45 років, і лише 3,7% – молодь до 25 років.

Чоловіки частіше стають банкрутами, ніж жінки: 54% проти 46%.

Однак експерти вважають, що реальна кількість людей у скрутному фінансовому становищі, яким може допомогти процедура банкрутства, значно вища.

«Процедура банкрутства не є відомою та поширеною серед українців, – зазначає адвокат Денис Лихопьок. – Вона дорога, складна та незрозуміла без допомоги адвоката, на якого в боржника вже просто може не стати коштів».

Крім того, кредитори та банки часто не зацікавлені у співпраці з банкрутами, сподіваючись стягнути борг після відновлення платоспроможності людини або ж навпаки, роблячи все можливе, щоб дискредитувати боржника та зупинити процедуру.

Банкрутство – це не списання боргів, а спроба знайти компроміс із кредиторами за допомогою суду й арбітражного керуючого.

Бекграунд. Процедура банкрутства в Україні стала доступною для фізичних осіб 2019 року. Відтоді вона стала рятівним колом для тисяч людей, які опинилися у скрутному фінансовому становищі.

Однак процедура все ще потребує вдосконалення, щоб стати більш доступною та зрозумілою для громадян, а також більш ефективною для захисту прав як боржників, так і кредиторів.

Читати на джерелі
Facebook
Telegram
Twitter