На Черкащині виготовляють безоплатні протези: роблять усе, щоб люди танцювали – сюжет (Відео)

Медицина 3 дні тому 0
На Черкащині виготовляють безоплатні протези: роблять усе, щоб люди танцювали – сюжет (Відео)
Протези – індивідуальні для кожного пацієнта

Безплатні протези для українських військових та людей з інвалідіністю виготовляють у Черкаському ортопедично-протезувальному центрі. Звернутися можуть українці з будь-якої області. Протези виготовляють із закордонних деталей, щоб вироби не поступалися якістю. Як виготовляють "залізні ноги" – у сюжеті журналістки "5 каналу" Яни Лимаренко. 

З жартівливим танцювальним настроєм приїхав на протезування Василь. Він – ветеран, втратив обидві ноги на війні. Дотепер пересувався на кріслі колісному, але таке життя дуже складне для чоловіка, хоче знову стати на ноги, навіть якщо вони металеві.

"Я сам проживаю, все ж сам: і їсти зварити, і в хаті прибрати, і постіль застелити після себе. Тяжко це все на візку. І у дворі бур’яни, і трава ж росте. Злазиш і пішов отак, тягаєшся. Важко, дуже важко", – поділився пацієнт Василь. 

Чоловік записався на прийом в Черкаський ортопедично-протезувальний центр, за два дні його прийняли. Зараз фахівці гіпсують кукси – це перший етап виготовлення протезів. Далі зліпок знімуть, заллють гіпсом і працюватимуть із гіпсовою копією кукси.

Наступний етап – власне виготовлення протеза. Над ним працює технік-протезист Василь Яковенко. Обробляє зліпки, працює з пластиком.

"На один протез це мені знадобиться 20 годин. На два 40. Ну, це чистої роботи. Ще поки воно сохне, ламінується. При повній ампутації пацієнт може міняти кожен рік, а при односторонній один раз на три роки", – пояснив технік-протезист черкаського протезно-ортопедичного цеху Василь Яковенко. 

Протези – індивідуальні для кожного пацієнта, враховують розмір кукси, розміщення кісток та навіть об’єм шкіри. Протезують пацієнтів будь-якого віку.

"Ще інвалід війни у нас один є, той, з 26 року з Золотоноші, то 98 років дідусю, ще ходить", – додав Яковенко.

Раніше було більше пацієнтів у віці, з початком повномасштабного вторгнення, кажуть, вік пацієнтів став молодшим. І тому важливо, щоб молода людина з протезом була повністю функціональною.

"Протезування не разове, головне – перше протезування, людина звикає, а коли починають танцювати. Один тавнював тут, дивіться, каже як я танцюю", – пригадав лікар черкаського протезно-ортопедичного цеху Григорій Гриценко. 

Серед постійних пацієнтів – учасники війни та люди з інвалідністю. Якщо роблять обидві ноги – протези потрібно змінювати раз на рік, якщо однієї – раз на три.

"Є випадки, коли людей навіть протезували за кордоном, але через певний час, враховуючи той факт, що вони не можуть поїхати туди на відрегулювання свого протеза і все інше. То приходять до нас, і наші спеціалісти займаються такими протезами. Люди у нас працюють з досвідом, протягом 40 років займаються цією діяльність", – зазначив начальник черкаського протезно-ортопедичного цеху Анатолій Тімон.

Комплектуючі для протезів замовляють за кордоном, тож черкаські протези не поступаються в якості. А для пацієнтів їх виготовляють безплатно. Потрібне лише бажання та направлення від лікаря.

"За рік десь ми виробляємо шість-сім мільйонів готової продукції. Це складне ортопедичне взуття лікувальне, це протезування наших пацієнтів, це корсети. Ми єдине підприємство на черкаському ринку, яке займається виготовленням даної продукції", – зауважив Сергій Дегтярьов черкаського протезно-ортопедичного цеху 

За три дні буде готовий протез для Василя. Якщо не буде потрібне доопрацювання – чоловік уже поїде додому на своїх двох металевих і буде вчитися ходити, а потім – обов’язково і танцювати.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал". 

Читайте також сюжет: у Львові розпочав роботу центр, де за рік планують створити понад 1000 протезів: історії пацієнтів. Послуги як для військовослужбовців, так і для цивільних надають безоплатно.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Читати на джерелі
Facebook
Telegram
Twitter